By: remont | May 05, 2018

Odnawianie parkietu

Błyszczący i reprezentacyjny parkiet to chluba i powód do dumy niejednego właściciela domu. Radość, jaką daje przepiękna układanka może zmaleć na widok zużycia. Kiedy i dlaczego warto zrobić cyklinowanie ? Lepiej wykonać je samemu czy zdać się na profesjonalną firmę ? Na te wszystkie pytania odpowiedzi i garść informacji na temat samego procesu cyklinowania — poniżej.

Oprócz systematycznego dbania co jakiś czas niezbędne jest też cyklinowanie. Podłoga jak żadna inna rzecz narażona jest na zużywanie i to w brutalny sposób. Wytrzymałość materiału, z jakiego jest zrobiona — jest imponująca, ale i on czasami potrzebuje serwisu. Renowacja to bardzo skomplikowany proces, który daje bardzo stylowy efekt.


Kiedy warto przeprowadzić cyklinowanie parkietu ?

Cyklinowanie parkietu warto przeprowadzić, wtedy gdy pojawiają się na nim zauważalne ślady użytkowania, uszczerbki, zarysowania i inne uszkodzenia. Warto zaznaczyć, że w przypadku jednej lub kilku klepek, na których są mechaniczne uszkodzenia, lepszym rozwiązaniem będzie ich wymiana w całości. Przesłanka do cyklinowania jest też łuszczący się lakier lub jego odpryski. Wszystko, nawet najtrwalsze materiały, kiedy się zużywają i warto zauważyć ten moment. Jeśli zdecydujemy, że to właśnie teraz trzeba odpowiedzieć sobie na kolejne pytanie — cyklinowanie przeprowadzić samemu przy zatrudnić odpowiednią firmę ? Jeśli nie jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie, to bardzo odradzamy takie rozwiązanie. Nieumiejętne szlifowanie może spowodować wgłębienia lub inne uszkodzenia.

Na czym polega cyklinowanie ?

To proces zeszlifowania starej wierzchniej warstwa lakieru i uszkodzonego drewna. Odbywa się zazwyczaj 4 - 5 razy. Przy każdym kolejnym razie używa się drobniejszego papieru ściernego, aby uzyskać najlepsze efekty. Proces ten jest bezpyłowy. Nie musimy więc obawiać się o długie sprzątanie po tym zabiegu. Po tej czynności dokładnie czyści się powierzchnie i nanosi lakier. Bezpowrotnie minęły już czasy śmierdzących lakierów olejowych, po których zapach unosił się długie dni mimo wietrzenia. Obecnie używa się lakierów wodnych, które są obojętne zapachowo.

Cyklinowanie przez firmę.

Obecnie na rynku istnieje wiele dobrych firm na co dzień zajmujących się tym zagadnieniem. Z pewnością mają oni większe doświadczenie niż prywatne osoby. Cyklinowanie, aby dało efekty, wymaga też doświadczenia i odpowiedniego sprzętu. Takie połączenie znajdziemy z pewnością w profesjonalnych firmach oferujących takie usługi. Są dostępne bez zbędnego czekania, ceny zaczynają się od kilkunastu zł za metr kwadratowy a szybkość i jakość zadowolą nawet najwybredniejszego klienta. Te wszystkie plusy przemawiają na korzyść tego rozwiązania.

Cyklinowanie parkietu to bardzo poważny i trudny proces. Przeprowadzony odpowiednio profesjonalnie pozwala uzyskać przepiękne efekty. Zdecydowanie najlepsza opcja jest zatrudnienie wyspecjalizowanych firm, które zatrudniają specjalistów. Wykonają oni z pewnością dużo lepiej cyklinowanie i nie naraża parkietu na uszkodzenia. Ceny wynajmu sprzętu i ew. poprawek i napraw mogą być wyższe niż jednokrotna wizyta firmy cykliniarskie. Parkiet to jeden z najlepszych materiałów na podłogę, ale wymaga też większej dbałości. Właściciele, którzy odpowiednio o niego się troszczą, otrzymują w zamian piękny błyszczący i olśniewający efekt.


Category: Remont 

Tags: